Apple Watch Hakkında Her Şey

Apple’ın kısa süre önce gerçekleştirdiği Spring Forward adlı etkinlikte Apple’ın ilk akıllı saati Apple Watch tanıtıldı. İşte detayları ile Apple Watch hakkında her şey.

Apple, kısa süre önce gerçekleştirdiği Spring Forward adındaki etkinliğinde ilk akıllı saati Apple Watch‘u tanıttı.

iPhone‘a gelen çağrıların ve mesajların cevaplanabileceği Apple Watch ile karşılıklı mesajlaşmak da mümkün olacak. Yani karşılıklı iki Apple Watch kullanıcısı, birbirine resim, çizim ve titreşim gönderilebilir.

Özellikle iPhone‘a gelen bildirimlerin görüntülenmesi odağında dikkat çeken Apple Watch‘un ekranı da, çok fazla kişiselleştirmeye sahip.

İçerisinde Siri yer alan Apple Watch ile, iPhone‘da olduğu gibi Siri‘yi kullanmak mümkün olacak. Yani Hey Siri diyerek Siri ile konuşabileceksiniz.

Apple Pay özelliği ile alışveriş yapmanın mümkün olduğu Apple Watch, alışveriş yapma özelliği sunan ilk akıllı saat olarak dikkat çekiyor.

Üzerindeki hoparlör ve mikrofon ile arama yapılabilen Apple Watch‘un kayışları, çok kolay değiştirilebiliyor. Bu şekilde hem Apple, hem de farklı üreticiler, Apple Watch için kayış üretebilecek. Yani iPhone‘a kılıf alır gibiApple Watch‘a kayış alabileceksiniz.

Otellerde kapı anahtarı olarak kullanılabilen Apple Watch, 18 saat pil ömrüile şarj sıkıntısına neden olmayacak gibi görünüyor.

Ekran boyutu farkına göre 349 Dolar ve 399 Dolar fiyatlar ile gelecek Apple Watch Sport modeli, farklı renk seçenekleri ile geniş bir kullanıcı kitlesine hitap edecek.

Çelik kasalı Apple Watch modelinin küçük boyutlu olanı 549 ile 1049 Dolar, büyük boyutlu olanı ise 599 Dolar ile 1099 Dolar arasında fiyatlar ile satışa sunulacak.

Mayıs-Haziran aylarında Türkiye‘ye geleceğini tahmin ettiğimiz Apple Watch modelleri, genel akıllı saat pazarına kıyasla yüksek fiyat etiketleri ile dikkat çekecekler.

KAYNAK: Shiftdelete