Plastik kasaya ve farklı renk seçeneklerine sahip olması beklenen düşük maliyetli iPhone 6c’nin kasası görüntülendi. iPhone 6c’nin tasarımı haberimizde.

.

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile çıtayı yükselten Apple’ın daha uygun fiyata sahip bir iPhone modeli üretmesi bekleniyordu. iPhone 5s ve iPhone 5c ile izlediği politikayı devam ettirmeyen Apple’ın, bu yılın sonlarına doğru yeni iPhone’u ile sürpriz yapacağı iddia ediliyor.

iPhone 6c’ye ait olduğu düşünülen fotoğraflar bugün Fransa kaynaklıNowhereElse sitesi sayesinde ortaya çıktı. Fotoğraflarda iPhone 6c’nin kasası tüm ayrıntıları ile görünüyor. iPhone 6c’nin fotoğraflarını yorumlayacak olursak; cihaz true tone flash ve dışa doğru çıkıntılı iSightkamera ile geleceği tahmin edildiği için kasanın kamera bölümünde iPhone 5c’nin kasasına göre farklılıklar bulunacak.

iPhone 6c’nin kasasının alt bölümünde bulunan mikrofon ve hoparlördelikleri de iPhone 5c’nin kasasından çok farklı bir yapıya sahip. Dört sağa dört sola konumlandırılmış bu delikler iPhone 6c’nin daha iyi ses çıkışı vermesini ve daha iyi ses kaydı yapmasını sağlayabilir.

DigiTimes’ın iddialarına göre ise Apple; iPhone 4s, iPhone 5s ve iPhone5c’yi piyasadan silerek iPhone 6c’yi tanıtacak. 4.7 inç ekran boyutuna,plastik kasaya ve farklı renk seçeneklerine sahip olması beklenen iPhone 6c’nin fiyatı ise 400 ile 500 dolar arasında olacağı söyleniyor. Bakalım Apple iPhone 5c ile izlediği politikayı iPhone 6c ile devam ettirecek mi?