Neden Kişisel Web Sitesi?

1 – Dijital İtibar: Şurası bir gerçek ki artık tanıştığımız ya da perde arkasını merak ettiğimiz kişiler hakkında bilgi sahibi olmak için arama motorlarını kullanıyoruz. Eğer aranan bir kişiyseniz ve kişisel bir web siteniz yoksa sizi arayan kişi karman çorman sosyal medya hesapları ve verileri arasında doğru olmayan ya da sizi yanlış/eksik tanıtacak bilgilere ulaşacaktır. Eğer kişisel bir web siteniz varsa ve bir de kendinize “hakkında” sayfası oluşturduysanız dijital itibarınızı hem inşa ediyor hem de koruyor olursunuz.

2 – Sosyal Medya: Facebook, Twitter, Youtube vb hesaplarınızda web sitesinizi paylaşabilir ve insanların sizin hakkınızda nasıl düşünmesi gerektiğine daha kolay yön verebilirsiniz.

3 – Uzman Olduğunuz Konularda Görüşünüzü Açıklarsınız: Herkes bir konuda uzmandır ya da uzman olmaya çalışır. Klişelere şiddetle karşı olan kıymetli okuyuculardan özür dileyerek; insanlar ikiye ayrılır: Uzmanlığı kabul edilenler ve uzman olduğunu iddia edenler. Uzman olduğunu iddia eden ama bu konuda ortaya somut bir şey koyamayan acınası kişiler arasında olmak istemiyorsanız kişisel bir web sitesi kurarak ve kendinizi ve yaptıklarınızı tanıtmanın yanında ilgili olduğunuz konuda içerik üreterek uzmanlığınızı kanıtlayabilirsiniz. Hayat çok zor, bizden hep “somut” bir şeyler bekliyor.

4 – Para Kazanabilirsiniz: İnsanlar bir çok ihtiyacını İnternet üzerinden çözmektedir. Örneğin bir veli özel ders ile ilgili çevresinde profesyonel bir öğretmen arıyorsa Google’a “Bakırköy Matematik Özel Ders” yazacaktır. Eğer sizin kişisel bir web siteniz var ise siz yüzlerce öğretmenin önüne geçerek tercih edileceksiniz.

5 – Marka Olursunuz: Kişisel markanızı yaratmak tarihte hiç bugün olduğu kadar kolay olmamıştı. Uzmanlığınızı kanıtlamak ya da arama motorlarında çıkmaktan öte kişisel web siteniz ile offline ve online mecralarda inşa ettiğiniz kişisel markanızı destekler, itibarınızın iskeletini oluşturursunuz. Marka olmak artık büyütülecek ya da küçümsenecek bir durum değil. Farkında olmadan hepimiz dijital kimliklerimiz ile kişisel marka olma gayretini birbiri içine geçirdik ve herkes bu durumdan bir şekilde nasibini alıyor. Kişisel web siteniz ile aslında her şeyin ötesinde itibarınızın temelini oluşturduğu “kişisel markanızı” oluşturursunuz.

 

.