web-tasarımWeb sitesi siparişi vermek istiyorsanız öncelikle bir amaç doğrultusunda hedeflerinize ulaşmak için veya bir amaca hitap edecek şekilde web sitesi seçmelisiniz. Plansızca kurulan siteler işlevini yerine getirememekte ve yanlış bir yatırım olmaktadır.

Web Sitesi ile Neyi Hedefliyorsunuz?

Web sitesi siparişi vermeden önce bu soruya cevap bulmalısınız. Bu web sitesi ile ne yapmak istiyorum? İşletmenizin prestijini artırmak mı? Ürün veya hizmet satışı yapmak mı? İnsanların sizi rahat bulmasını sağlamak mı? Sorunun cevabını verdiğinizde web sitenizin tasarımı ve içeriği ile ilgili bilgiler yavaşça oluşmaya başlar.

Rakiplerim Nasıl Web Siteleri Kullanıyor?

Bir web siteniz olmadan önce, rakiplerinizi iyi incelemeniz şart. Artıları ve eksileri nedir? Bunları araştırın. Web sitenizin rakiplerden daha iyi olması için neler yapılabilir. Bu şartlar göz önünde bulundurularak sipariş vereceğiniz web sitesi sizi kısa zamanda rakiplerinizin önüne geçirecektir.

Web Tasarım için Hangi Firma Seçilmeli?

Birçok araştırma yaptınız ve nasıl bir site istediğinizi keşfettiniz. Şimdi sıra bunların hayat bulmasında. Web Tasarım Firmaları sayılamayacak kadar çok sayıda. Bunların içerisinde seçim yaparken aşağıdaki kriterleri göz önünde bulundurun.

  • Daha önce yaptığı web tasarım işlerini inceleyin,
  • Web Tasarım sonrası destek seçeneklerini öğrenin,
  • Web yazılımının seo dostu olup olmadığını öğrenin,
  • Mobil uyumlu tasarım yapılıp yapılmayacağını sorun,
  • Mutlaka sözleşme yapın,